Září 2018

Noční lovci - Na půl cesty do hrobu - ANOTACE

30. září 2018 v 22:31 | fitymi |  Knihy v češtině
Výsledek obrázku pro noční lovci 1 - na půl cesty do hrobu
ANOTACE:
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem - pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce.
Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. Bones je ochoten Cat pomoci hledat otce, ale pouze pod podmínkou, že s ním začne trénovat.
Cat tedy souhlasí, aby ji přitažlivý noční stopař trénoval, dokud se jí bojové reflexy nezostří jako tesáky jejího trenéra.
Ale dřív, než si Cat dokáže plně užít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, jí i Bonesovi se vydá ve stopách skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na jakou stranu se přidá. A Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem…

Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. Bones je ochoten Cat pomoci hledat otce, ale pouze pod podmínkou, že s ním začne trénovat.
Cat tedy souhlasí, aby ji přitažlivý noční stopař trénoval, dokud se jí bojové reflexy nezostří jako tesáky jejího trenéra.
Ale dřív, než si Cat dokáže plně užít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, jí i Bonesovi se vydá ve stopách skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na jakou stranu se přidá. A Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem…

Vampýrská akademie (Richelle Mead) - ANOTACE

30. září 2018 v 22:13 | fitymi |  Knihy v češtině
Výsledek obrázku pro vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se ta ocitají v obrovskím nebezpečí, protože na akademii se mouhou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeního morojského rodz je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji vzužívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do Strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství...

Mist - 2.kapitola 1/3

30. září 2018 v 22:04 | fitymi |  Mist
2. kapitola
Probudila jsem se a jelikož jsem se necítila zrovna nejlíp usoudila jsem, že mrtvá nejspíš nebudu. Zkusila jsem se pohnout. Au! Dobře to nebyl zrovna nejlepší nápad. Bolelo mě celé tělo. Ucítila jsem, jak se postel pod něčí vahou prohnula. Nebyla jsem sama. Napjala jsem se a okamžitě zasténala. Bolelo to jak čert.
"Sophie... Sophie, slyšíš mě?" Ozval se úzkostlivě povědomý hlas. Někdo mě chytil za ruce.

Mist - 1. kapitola 3/3

30. září 2018 v 22:02 | fitymi |  Mist
Popadla jsem Damona za košily a hodila ho k jeho autu. Chystala jsem se vyběhnout za ním, když vtom se ozvalo pípnutí delší než ostatní. Otočila jsem se, já vím fakt debilní nápad, a můj dům vybuchl. Tlaková vlna mě odhodila k Damonovi.
Hořela jsem. Jak jsem vám na začátku říkala, že většina z těch věcí nefunguje, no tak oheň je jedna z mála věcí, které fungují. Upíři by na sobě měli nosit cedulku: POZOR! PRUDCE HOŘLAVÉ!!!

Mist - 1. kapitola 2/3

28. září 2018 v 12:30 | fitymi |  Mist
Dalo mi hodně sil abych se nezachvěla. Jen jsem na něj koukala dokud neodvrátil pohled. A taky, že to udělal.
"To není to, co chceš." dál jsem se na něj dívala.
"Ale ano. To je přesně to, co chci. A není to jenom to, že tě chci po chlapské stránce,..." Chlapské stránce? "...ale musíš

Mist - 1. kapitola 1/3

27. září 2018 v 20:07 | fitymi |  Mist
1.kapitola
Jela jsem domů, šaty celé od krve. Na mé příjezdové cestě stál černý Jeep. Neznala jsem ho. Sáhla jsem po pistoli uložené pod sedadlem spolujezdce. Pardon, ne že bych ji nějak potřebovala. Jsem upírka nepotřebuji ji. Mám zuby. A… jiné zbraně… Ale vždy jsem si s ní připadala víc v bezpečí. Neptejte se. Nevysvětlím. Je to prostě pocit.
Zpátky k tomu autu. Jak už jsem řekla, neznala jsem ho. Nikdo z mých známých takové auto nemá. A pokud ano, nevím o tom. Každopádně je lepší být připravená… Mohl by to být lovec upírů. Ti jsou na nás připravení.

Mist - PROLOG

27. září 2018 v 17:53 | fitymi |  Moje tvorba

Mist

Amy (fitymi)


PROLOG
Jmenuji se Sophie Black.
Kdybyste se na mě zeptali mých sousedů, řekli by vám že jsem… zvláštní. Mírně řečeno. Po pravdě si myslím, že by to

Introduction / Explanation of the title

27. září 2018 v 17:11 | fitymi |  Introduction
Hi / Ahoj,
založila jsem tento blog spíše z osobní potřeby se někam svěřit. Mám problémy s depresí, jsem přecitlivělá a trpím záchvaty úzkosti. Dlouho jsem si to nechtěla přiznat, protože jsem si myslela, že to znamená, že jsem rozbitá a to jsem nechtěla.
Jenže prostě rozbitá tam uvnitř jsem a popíráním nic nezlepším. Tento blog se bude věnovat knížkám, ale bude to také můj deník úzkostných záchvatů. Když to na mě přijde, píši většinou anglicky, proto se kdyžtak nelekněte. It's just another part of me, I'm half american. Důvod, proč jsem se rozhodla tento blog založit a zveřejňovat takto svoje pocity je takový - vím, že plno lidí těmito záchvaty trpí.. Pocit, že jste úplně k ničemu, že by bylo lepší kdyby jste tu nebyli, že vás nikdo nemiluje a jste jenom překážka, že jste nevděční za to, co všechno máte a obecně pocit, že pro vás na světě neexistuje nic jako štěstí. Vím, že to tak není. Nejsem k ničemu, nejsem jen překážka, moje rodina mě miluje. Jenže při záchvatu takový pocit nemám. A ačkoli mě moje rodina miluje, nerozumí mi. Nevědí nic o depresích, o důvodu mé přecitlivělosti a o úzkosti. Když se jim snažím říct, co se mi děje, berou to jako výmluvy. Proto název "anxiety is real.."
Můj přítel o mých problémech ví, ale neví jak mi pomoci, když to nejvíc potřebuji a neví co říct/dělat, když to na mě zrovna přijde. Proto potřebuji místo, kde budu moci volně vyjádřit a možná i sdílet své pocity/myšlenky, pokud to někoho bude zajímat. Každopádně chci aby toto byl také vzkaz lidem, kteří mají stejné problémy. Jak by řekli hlavní herci mého oblíbeného seriálu Supernatural..
YOU ARE NOT ALONE