Říjen 2018

Provinilé slasti - 28. kapitola

31. října 2018 v 20:09 | fitymi |  Anita Blake (1): Provinilé slasti - Laurell K. Hamilton
28. kapitola
Koza ležela nehybně na boku. Odhalená bílá páteř jako by slabě svítila do tmy. Z otevřené rány se dosud do země vsakovala krev. Oči skelné, obrácené v sloup, jazyk vyhřezlý z tlamy.
Čím starší zombie, tím větší oběť je potřeba. Vím to, a proto se pokud možno vyhýbám starším zombiím. Kolem sta let už je z mrtvoly jen prach. Možná pár úlomků kostí, když máte štěstí. Znovu se zformují, aby mohly povstat z hrobu. Pokud máte tu moc, abyste to dokázali.
Problém je, že většina oživovatelů nedokáže povolat dlouho mrtvé, to jest sto let a víc. Já ano. Jenom to nechci dělat. S Bertem jsem měla dlouhou debatu ohledně mých preferencí. Čím starší zombie, tím víc si můžeme naúčtovat. Tohle byla prácička přinejmenším za dvacet tisíc dolarů. Pochybovala jsem, že dnes v noci dostanu zaplaceno, pokud byste za dostatečnou odměnu nepovažovali to, že se dožiju rána.

Provinilé slasti - 27. kapitola

31. října 2018 v 20:08 | fitymi |  Anita Blake (1): Provinilé slasti - Laurell K. Hamilton
27. kapitola
Na chodbě nás zastavila Madge. Natáhla se mi po krku a já ji chytila za zápěstí. "Nějaká netýkavá," povytáhla obočí. "Copak se ti to nelíbilo? Neříkej mi, že jsi s Phillipem měsíc a on tě ještě neochutnal?"
Stáhla si hedvábnou podprsenku níž, a odhalila část ňadra. Na bledé kůži se vyjímala dokonalá sada otisků zubů. "Tohle je Phillipova obchodní značka, to jsi nevěděla?"
"Ne," odpověděla jsem. Protáhla jsem se kolem ní a vykročila směrem k obývacímu pokoji. K nohám mi spadl nějaký muž. Na něj dopadla Crystal a přitiskla ho k zemi. Vypadal mladý a trochu vyděšený. Díval se přes Crystal na mě. Myslela jsem si, že mě poprosí o pomoc. Ale Crystal ho políbila, mlaskavě a pěkně do hloubky, jako by ho chtěla pohltit. A on začal zvedat záhyby její hedvábné sukně. Crystal měla neuvěřitelně bílá stehna, jako velryby vyvržené mořem na pláž.

Provinilé slasti - 26. kapitola

31. října 2018 v 20:07 | fitymi |  Anita Blake (1): Provinilé slasti - Laurell K. Hamilton
26. kapitola
Hnědovlasá žena a Edward přešli ke gauči a hnědovláska se usadila Phillipovi na klíně. Zachichotala se a ovinula mu paže kolem krku, lehce přitom pohupovala nohama. Rukama nezabloudila níž a nesnažila se ho svléknout. Večer se zlepšoval. Edward svou společnici následoval jako světlovlasý stín. V ruce měl drink a na tváři vhodně neškodný úsměv.
Kdybych ho neznala, nikdy bych při pohledu na něj neřekla: tohle je nebezpečný muž. Chameleon Edward. Usadil se na opěrce gauče za hnědovlásčinými zády, jednou rukou ji hladil po rameni.
"Anito, tohle je Darlene," představil ji Phillip.
Pokývla jsem. Znovu se zachichotala a kopla drobnýma nožkama.
"Tohle je Teddy. Není rozkošný?" Teddy? Rozkošný? Dokázala jsem se usmát. Edward ji políbil na krk.

Provinilé slasti - 25. kapitola

31. října 2018 v 20:04 | fitymi |  Anita Blake (1): Provinilé slasti - Laurell K. Hamilton
25. kapitola
Žena se přitiskla ke zdi, abychom mohli projít, a zavřela za námi dveře. Čekala jsem, že za námi zamkne, ale neudělala to. Odstrčila jsem Phillipovu ruku ze svých jizev. Vzal mě kolem pasu a vedl mě dlouhou úzkou chodbou. V domě bylo chladno, klimatizace předla a odháněla žár. Obdélníkový vstup ústil do pokoje.
Byl to obývací pokoj se vším, co k němu patří - gauč, pohovka, dvě židle, rostliny visící před arkýřem, odpolední stíny plazící se po koberci. Jak útulné. Uprostřed pokoje stál muž, v ruce držel drink. Vypadal, jako by právě vypadl z obchodu Kůže, kožky, kůžičky. Kožené řemeny křižovaly jeho hruď i paže, jakoby ztělesňoval hollywoodskou představu sexuálně založeného gladiátora.

Provinilé slasti - 24. kapitola

31. října 2018 v 20:03 | fitymi |  Anita Blake (1): Provinilé slasti - Laurell K. Hamilton
24. kapitola
Zastavila jsem v zóně se zákazem parkování před Provinilými slastmi. Phillip se opíral o zeď budovy, ruce volně svěšené. Na sobě měl kalhoty z černé kůže. Při představě koženého oblečení v tomhle vedru se mi podlomila kolena náhlým návalem horka. Phillip měl tričko z černé síťoviny, které odhalovalo jizvy i opálení. Nevím, jestli to bylo tou kůží nebo síťovinou, ale napadlo mě jediné slovo: laciný. Překročil jakousi neviditelnou hranici mezi donchuánem a prostitutem.
Pokusila jsem se představit si ho, když mu bylo dvanáct. Nešlo to. Ať se mu stalo cokoliv, teď je tím, čím je - as tím se musím vyrovnat. Nejsem psychiatr, který by si mohl dovolit litovat ubohého nešťastníka. Lítost je cit, který vás může svižně dostat do hrobu. Nebezpečnější už je jen slepá nenávist, a možná - láska.

Provinilé slasti - 23. kapitola

31. října 2018 v 20:01 | fitymi |  Anita Blake (1): Provinilé slasti - Laurell K. Hamilton
23. kapitola
Přesunula jsem všechny menší tašky do jediné velké, abych měla volnou ruku na pistoli. Divili byste se, jakým pěkným terčem je někdo, kdo žongluje dvěma tunami nákupních tašek. Nejdřív je musíte upustit - samozřejmě za předpokladu, že jedno ucho některé z tašek nemáte omotané kolem zápěstí - pak sáhnout pro zbraň, vytáhnout ji, zamířit a vystřelit. Než tohle všechno uděláte, protivník už vás stihl dvakrát střelit a touhle dobou odchází, pod vousy si pobrukuje dixie.
Celé odpoledne jsem byla přímo paranoidní, všímala jsem si všeho kolem sebe. Sleduje mě někdo? Nedíval se ten muž na mě příliš dlouho? Má tamta žena kolem krku šátek, protože skrývá stopy po kousnutí?
Když jsem se vydala zpátky k autu, měla jsem krk i ramena zkroucená a stažená bolestí. To nejděsivější, s čím jsem se za celé odpoledne setkala, ale byly ceny značkového oblečení.

Provinilé slasti - 22. kapitola

31. října 2018 v 20:00 | fitymi |  Anita Blake (1): Provinilé slasti - Laurell K. Hamilton
22. kapitola
V podniku U Mrtvého Davea je spousta kouřového skla a svítících reklam na pivo. V noci přední výloha vypadá jako nějaké dílo moderního umění, na němž se podílejí proslulé značky. Ve dne je všechno ztlumené. Bary jsou tak trochu jako upíři - v nejlepší formě jsou až po setmění. Na barech, kde mají otevřeno i ve dne, je vždycky cosi omšelého a zahloubaného.
Klimatizace jela naplno, bylo tam jak v ledničce. Bylo to skoro jako fyzický náraz v kontrastu s venkovním horkem, v němž se člověk téměř rozpouštěl. Stála jsem těsně za dveřmi a čekala, až se oči přizpůsobí zšeřelému interiéru. Proč sakra je ve všech barech tma jak v jeskyni nebo v nějaké skrýši? Vzduch byl cítit vykouřenými cigaretami bez ohledu na to, kdy jste přišli. Jako by se kouř usadil v čalounění jako nějaký aromatický přízrak.

Vampýrská akademie - 10. kapitola

31. října 2018 v 17:52 | fitymi |  Vampýrská Akademie (VA) - Richelle Mead

10. kapitola

Promiňte, profesore Nagy, ale nemůžu se soustředit, když si tady Lissa s Rose neustále posílají vzkazy."

Mia se pokoušela odvést pozornost od toho, že nedokáže profesorovi správně odpovědět na otázku. Úplně mi to pokazilo den, který začal celkem slibně. Sice ještě kolovaly řeči o lišce, ale mnohem víc lidí teď rozebíralo, jak Christian napadl Ralfa. Pořád ještě jsem nebyla tak docela přesvědčená, že tu lišku nezabil Christian - je dost velký psychopat, aby to udělal kvůli Lisse -, ale ať už byly jeho motivy jakékoli, podařilo se mu, že Lissa teď nebyla středem pozornosti, přesně, jak řekl.

Profesor Nagy, legendárně proslulý svou schopností ponižovat studenty tím, že nahlas četl jejich psaníčka, se k nám přiřítil jako neřízená střela. Popadl papírek a celá třída nadšeně očekávala, co přečte. Potlačila jsem zaúpění a snažila se vypadat tak bezvýrazně a nezaujatě, jak jen to bylo možné. Lissa vedle mě vypadala, jako by se každou chvíli chystala umřít.


Vampýrská akademie - 9. kapitola

31. října 2018 v 17:51 | fitymi |  Vampýrská Akademie (VA) - Richelle Mead

9. kapitola

Znovu jsem zapadla do její mysli a viděla a prožívala všechno, co se děje kolem ní.

Opět se plížila na půdu kostela, což jen potvrdilo moje nejhorší obavy. Stejně jako posledně nenarazila na žádný odpor. Dobrý Bože, pomyslela jsem si, copak ten kněz nedokáže lépezabezpečit vlastní kostel?

Za mozaikovým oknem vycházelo slunce a proti světlu se rýsovala silueta Christiana, sedícího na sedátku u okna.

"Jdeš pozdě," oznámil jí. "Už tady na tebe jakou dobu čekám."

Lissa vytáhla jednu rozviklanou židli, z níž smetla prach. "Myslela jsem, že tě ředitelka Kirová trochu zdrží."


Vampýrská akademie - 8. kapitola

31. října 2018 v 17:44 | fitymi |  Vampýrská Akademie (VA) - Richelle Mead

8. kapitola

Zuřila jsem a tak jsem při vyučování s novici bojovala déle a lépe než kdykoli předtím. Dokonce se mi podařilo vyhrát první zápas - s Shanem Rysem, kterého jsem úplně rozdrtila. Vždycky jsme spolu dobře vycházeli, takže teď vzal svou porážku čestně a zatleskal mému výkonu, stejně jako několik málo dalších studentů.

"Comeback začíná," oznámila jsem Masonovi po vyučování.

"Už to tak vypadá."

Nepatrně se dotkl mojí ruky. "Jak je na tom Lissa."